Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Naše želvička

Tak a je to tady. Tomík má malou sestřičku.

Říkají mi Ellen, narodila jsem se v úterý 7.7.2009 ve 4:30h, vážila jsem 2880g a měřila 47cm. Jsem ráček.

Elinka    

 

 

 

 

 

JAK JSEM ROSTLA U MAMINKY V BŘÍŠKU

 

< xml:namespace prefix = o />5tt

v pondělí 3.11.2008 odpoledne si mamča udělala první těhotenský test a nestačila se divit

 

6tt 

11.11.2008 tohle je maminka s mým velkým bráchou, maminka mě má v bříšku asi 6 týdnů

 

8tt 

Toto už je první UTZ a zároveň první kontrola u pana doktora. Termín máme stanovený na 11.7.2009

 

první UTZ

10tt

maminka má ranní nevolnosti a motá se jí hlava, ale já se mám kupodivu dobře

10 týden

14tt

maminčiny ranní nevolnosti už konečně přešly, ale začala ji trápit bolest hlavy, takže šla z bláta do louže. Já krásně rostu a vyvíjím se

14tt

16tt

konečně se přišlo na to, proč maminku bolí hlavička, prošla si několika vyšetřeními a začala nosit brýličky a chodit na masáže. Konečně už slyším její hlas, mám už 250g a skoro 20cm, začínají mi růst vlásky a maminka už cítí moje pohyby

16tt 16tt 

18tt

maminka se cítí se dobře a je hodně aktivní, stejně jako já. Kopu o 106, převracím se v bříšku a dávám o sobě vědět čím dál častěji.

18tt 18tt 

20tt

mamča se cítí plná energie, chodíme cvičit, plavat, taky na relaxační masáže, takže si to vážně užíváme. Mám už 500g a 25cm a v bříšku jsem velmi aktivní

Dne 23.2.2009 mě odhalili a doktor prozradil mamince, že jsem holčička;-)

 20tt 20tt

24tt

maminku potrápila střevní bakterie, ale už je to v pohodě, shodila 2kg, ale do týdne jsme to dohnaly, takže teď už má celkem 4kg nahoře. V bříšku si dělám místo a pupík roste, takže se teď mamča pořád škrábe.

 ultrazvuk - 23týden  23 týden

26tt

svědění kůže neustupuje, mamča podstupuje jaterní testy, které jsou naštěstí v pořádku, taky se nemůžeme zbavit bakterie. Kulatíme se a přibýváme, mamča už přibrala 4,5kg a já bych měla mít kolem 900g a 30cm. Je mi tu už trochu těsno, sem tam se přetáčím a cucám paleček.

26tt 26tt

28tt

zbavujeme se bakterie v těle, svědění ustupuje s přicházejícím sluníčkem, mamča je plná energie, doma ji chytá hnízdící syndrom, radši tedy odjíždíme k babičce na Moravu, by jí to nenutilo doma pořád něco dělat.

 28tt 

30tt

jsme zpátky doma, maminka už přibrala 7kg a já mám skoro 1600g a 40cm. Oběma nám je skvěle. Kontrola nás čeká příští týden, tak mě mamča zase uvidí na UTZ a možná pan doktor potvrdí, že jsem vážně holčička.

 30tt

32tt

Máme po další zdárné kontrole. 13.5. jsme byli na velkém UTZ. Pan doktor odhadl, že mám kolem 1613g a jsem o týden menší než má maminka termín, takže už je mamči zase o něco více jasné, že budu holčička ;-) Maminka se cítí dobře a mě je taky fajn, pořád mamku dloubu a reaguju na její hlas.

32tt 32tt

34tt

Mám už skoro 42cm a něco přes 2kg. 2.6. nás čeká kontrola u pana doktora, všechny výsledky jsou zatím v pořádku, mamča je plná energie a ještě vše zvládá v pohodě. Jak rostu, bříško se pěkně zvětšuje a už mamince trochu překáží, hlavně v noci.

34tt+0 34tt+0

36tt

Tak už se nám to krátí, ještě 4 týdny a jsem venku... možná že se ukážu i dřív. Zatím se mi v bříšku ještě líbí a a mamča taky vše v pohodě zvládá. 16.6. jdeme na kontrolu, tak snad zjistíme, jak jsem přibrala a jestli je vše v pořádku, jako to bylo na předchozí kontrole. Maminka přibrala zatím 8kg.

36tt 36tt

37tt

Tak za chvíli jsem venku. Mamča se zatím statečně valí, ještě to spolu dobře zvládáme. Poslední kontrola u pana doktora dopadla moc dobře, vše je v pořádku. Podle UTZ mám přes 2600g. Maminka přibrala 9kg.

37tt 37tt

38tt

Tak už se nám to blíží, občas mamču potrápím poslíčkama, aby se na mě pomalu připravovala. Už jsme si střihli i výjezd do porodnice na doporučení zdravotní sestřičky v nemocnici, ale vše bylo v pořádku. Taky za sebou máme monitor a vše je jak má být.

38tt 38tt

39tt

Za chvíli jsem venku, mamču už docela nervuju s poslíkama, podle kontroly u pana doktora je vše v pořádku, ale ven můžu vykouknout kdykoli a to já moc dobře vím

39tt 39tt

40tt (39tt+3)

RODÍME: mamča si vyfotila bříško ještě doma v počínajících kontrakcích které ji začaly  6.7.2009 v 19h po sprše.

Na svět jsem vykoukla 7.7.2009 ve 4:30h. Měla jsem 2880g a 47cm.

39tt+3 39tt+3

 

11.7.2009 - po propuštění z porodnice 

bříško po návratu z porodnice bříško po návratu z porodnice bříško po návratu z porodnice

 

 

23.3. mi mamča s taťkou koupili kočárek, ve kterém se budu vozit, tady je a schválil ho i můj brácha

kočárek Jané Slalom Pro kočárek kočárek kočárek  hluboká korba

 

22.6. 2009 už mám nachystanou výbavičku a mamča si sumíruje tašku do porodnice. Včera dokonce proběhl výjezd do porodnice, protože měla maminka tvrdé bříško, naštěstí po důkladné kontrole pan doktor zjistil, že je vše v naprostém pořádku, jen už maminku zlobí poslíčci - a to pořádné!!!

 

Výbavička věci do porodnice soupravička do porodnice maminčin a můj pelíšek moje postýlka

7.7.2009 - ve 4:30h jsem přišla na svět s váhou 2880g, měřili mě až třetí den - měla jsem 47cm.

první vteřiny s Elinkou  pár minut po narození první přisátí na pokoji celá rodinka

11.7.2009 nás pustili domů

jedeme domů jedeme domů poprvé v košíku poprvé v kočárku nožičky

 

 

                     

 

 

JAK ROSTU

Lilypie - Personal pictureLilypie

 

 

14 dní

Po narození jsem měla mírnou žloutenku, takže jsem spoustu dní prospinkala, a všichni kolem si mysleli, jaké jsem hodné miminko, ale pak jsem se vybarvila... dokážu plakat hodně dlouho a vytrvale, ale umím taky spinkat 6 hodin vkuse...

váha: 3050g, délka: 50cm

14dní

 

 měsíc

Pořád hodně pláču, občas mě trápí prdík, nejraději jsem u maminky nebo u tatínka v náručí. Taky v šátku u maminky se mi hodně líbí. Začíná mě zajímat svět kolem. Ráda se dívám na obrázky u brášky v pokojíčku, taky koukám na kolotoč nad postýlkou a na barevné hračky, které mi maminka ukazuje.

20.8.2009 - už mám náušničky a v ten samý den jsem se poprvé usmála na maminku

váha: 3600g, délka: 52cm

1 měsíc 

  měsíce

Už se krásně usmívám na všechny kolem sebe, líbí se mi, když se nosím a můžu koukat kolem sebe. Zajímají mě barevné obrázky u brášky v pokojíčku i v koupelně u vany. Pláču jen když mě bolí bříško, jinak maminka říká, že jsem zlatíčko. V noci vydržím spinkat i 7,5hodiny. Začala jsem plavat pod vedením hodné tety Magdy z "Plaváčka", a moc se mi to líbí.

09.09.2009 - první přetočení z bříška na záda

váha: 4400g, délka: 56cm

2 měsíce

 

 měsíce

Jsem moc hodné miminko. Pláču jen když mám prázdné bříško, když se něčeho bojím nebo mě trápí sem tam nějaký prdík. Objevila jsem ručičky a ráda si je strkám do pusinky. Dudlík mě nebaví, občas ho podudám než usnu, ale pak ho plivu. Ráda se dívám na kolotoč nad postýlkou, na hrazdičku, na hračky, bouchám do nich, ale do pusinky se ještě netrefím. Ráda pozoruju brášku jak si hraje a nejradši bych se k němu přidala;-) Jsem upovídaná, dělám různé zvuky a pazvuky, vyplacuju jazyk a ráda se směju

váha: 5000g , délka: 61cm

 

 3 měsíce 

 měsíce

Umím už spoustu nových věcí, nejradši si hraju pod hrazdičkou nebo na dece, okousávám hračky a zkoumám nové věci, přehazju si hračky z ručky do ručky, směju se, zvedám nožky, chytám se za kolínka, přitahuju se do sedu, přetáčím se na bok a zanedlouho se mi povede přetočit se na bříško. Ráda poslouchám nové příjemné zvuky, písničky a zaujmou mě barevná světýlka. Naučila jsem se prskat a plivat, tak to teď pořád zkouším:-)

6.11. : směju se nahlas až se zajíkám

váha: 5600g , délka: 62cm

 

 4 měsíce

  měsíců

Natahuju se a plazím se za hračkama, umím si vylézt na kolínka a pohupovat se dopředu a dozadu, zvedám zadek hodně vysoko a snažím si sednout a lézt, ale nevím, jak na to. Na zádech si chytám nožky a prstíky, a snažím si je ochutnávat. Vše koštuju a zkoumám. S pomocí se posadím. Umím pěkně pištět. Nemám ráda cizí lidi, když se na mě vrhnou. Ráda pozoruju brášku jak si hraje, zpívá a povídá. Blbneme spolu ve vaně.

28. 12. 2009: první přetočení ze zad na bříško

váha: 6100g, délka: 63cm

 5 měsíců

Moje první Vánoce

na Vánoce jsem byla s maminkou, tatínkem a bráškou doma. Měli jsme krásný vysoký stromeček plný zářivých světýlek a různých slaměných ozdobiček..., nejvíc mě ale zajímaly ty zelené kousíčky pod stromečkem, které maminka pořád vysávala a nechtěla, abych si je dávala do pusinky. Odpoledne jsem si schrupla na procházce a vydržela jsem pak celou štědrovečerní večeři i rozbalování u stromečku, pak jsem se šla vykoupat a hurá do postýlky.

 

 

            

 

 měsíců

Tak už mám půl ročku, to to utíká. Za poslední měsíc jsem udělala tolik pokroků... Ve vodě jsem jako doma. Na zemi se mrštně přetáčím na obě strany, plazím se a zkouším lézt. Na dlaždičkách mi to ještě klouže, ale na koberci jedu jak fretka. Zkouším se posadit, občas se mi to podaří, ale jsem pěkně nakřivo  Taky dělám různé stoje a stojky, a jiné gymnastické úkony. Ochutnala jsem už zeleninku a moooc mi chutná. Baštit mě baví.

11. 1. 2010 - už lezu! (:))

21. 1. 2010 - sama jsem se posadila ;-)

2. 2. 2010 - polostojím :-) (u taburetky)

váha: 6750g, délka: 65cm

 6 měsíců

  měsíců

Mám o měsíc víc a pěkně tomu dávám na frak - lezu lezu po železu, nedám pokoj, než tam vlezu... tohle je asi nejvýstižnější. Prozkoumávám terén, nic mi neunikne, baví mě vyhrabávat hlínu z květináčů, otevírat dvířka u DVD, prohrabávat se bráchovým Duplem a "pomáhat" mamince v kuchyni. Zrychlila jsem se v lezení a snažím se stoupat na nožky; zatím ještě brnkají, ale každý den to zdokonaluju.

13. 2. 2010 - stojím!!! Poprvé jsem se postavila v postýlce a ten samý den odpoledne u konferenčního stolku v obýváku

váha: 7000g, délka: 67cm

 

 7 měsíců

  měsíců

lezu jako drak, ve stoupání na nožky jsem už profík, udržím se jednou rukou a zkouším se pouštět i úplně, ale vydržím tak vteřinku a hned padám na zadek. Kolem nábytku dělám nesmělé krůčky. Ze stoje jdu do dřepu, sbírám věci ze země. Ráda shazuju hračky na zem a dívám se, jak padají. Bouchám o sebe kostkama. Povídám se, prskám, broukám si...

první broukání - a baba, vava, ajajaj, gajgaj

váha: 7400g, délka: 69cm

 8 měsíců 

  měsíců

začínám být neřízená střela, vlezu všude, nejradši kramařím v poličkách, šuplíkách, skříních,... vše vyhážu, na vše sahám a zkoumám, ráda beru věci bráškovi a ten pak zuří. Sama se umím pěkně vztekat, když mi něco vezmete, co zrovna chci. Nerada se přebaluju a oblékám.

Chodím s maminkou plavat, teď už do velkého bazénu. Ráda jezdím na procházky v kočárku, ale jen když spinkám, jinak mě to tam nebaví:)

stále moc nebaštím příkrmy, chutná mi jen mlíčko, kašička a pečivo

začínám říkat mama a mami

první zoubky se mi vyklubaly 1.-2.4. 2010

první postavení bez opory 26.4. 2010

váha: 7700g, délka: 70cm

 

 9 měsíců

 

   

 

  měsíců

 

sama se postavím a vydržím stát bez držení několik sekund a pak si sedám, konečně mi zachutnalo i jiné jídlo než mlíčko od maminky. Ráno zbaštím půl krajíčku chleba s lučinou k snídani, pak si dám pár lžiček zeleninky nebo masíčko, odpoledne zďobnu nějaké to ovoce nebo přesnídávku a jinak baštím křupky, piškoty, žmoulám kousky rohlíku nebo kůrky chleba.

první samostatné krůčky 11.5. 2010 mezi stolem a sedačkou

váha: 8000g, délka: 72cm

 

 10 měsíců

BAŠTÍM TOPINKY

   

NA TERASE A NA ZAHRADĚ

 

 

 

  měsíců

chodím  za jednu ruku, samostatně udělám 10-15 krůčků. V bačkůrkách nebo v botičkách mi to jde lépe;-)

Slezu z gauče nebo postele po zadních nožkách.

Přestala jsem chtít večerní kaši, přes den baštím čím dál víc jídlo, které má bráška nebo maminka na talíři. Už jsem ochutnala i jogurt a je to mňamka.

váha: 8100g, délka: 72cm

 11 měsíců

 

 U BABIČKY A DĚDEČKA VE SVĚTLÉ N.S.

  

 

 roček

Chodím úplně sama. Oslavila jsem své první narozeniny. Slavili jsme v sobotu 3.7. Dostala jsem velký dort, krásný kočárek, klouzačku, plyšové klávesy do postýlky a spoustu dalších dárečků;-)

Ráda si hraju s panenkama i autíčkama. Vozím kočárek, hraju si v bazénku na terase, kutalím a házím míč, ukazuju na obrázky v knížce a poznám některé zvířátka. Baví mě krámovat v kuchyni, ve skříních, v šuplíkách, ráda trhám časopisy, chodím za mamčou na záchod.

Baštění mi pořád až tak nechutná jako maminčiné mlíčko. Už začínám papat to, co bráška.

nejoblíbenější slova - máma, houpy, haf, hop, jé, jů

váha: 8200g, délka: 72cm

 1 rok

   

 

 Mám za sebou první prázdninovou dovolenou u vody. Byla jsem s maminkou a bráškou na Slovensku ve Štúrově. Byli s námi i děda s babičkou a teta se strejdou z Frenštátu a moc jsme si to užili.

   

  

 
malou ochutnávku z dovolenky můžete zkouknout tady;-)

    

 

  měsíců

Moc ráda se tulím a mazlinkuju, jsem pohodářka a naprosto spokojené dítě. Když mě necháte hrát si s tím, co si vyberu a nenaštvete mě, tak o mě ani nebudete vědět. Zábavu si najdu sama a rychle:) Zdokonaluju se ve svých horolezeckých schopnostech. Nejenže vylezu na postel, ale už z ní i slezu.

Po tříměsíční pauze jsme opět začali chodit na plavání a musím říct, že se mi to moc nelíbilo. Dokonce jsem v bazénu poprvé uronila slzičku, když se se mnou maminka začala potápět.  Zase si ale zvyknu, protože plavání mě moc baví.

váha: 9,6kg, výška: 75cm

 

15 měsíců

 

  měsíců

 

Začínám si prosazovat svou. Když se mi něco nelíbí, dám to všem rázně najevo. Jinak jsem ale pohodářka a usměvavé dítko.

Ráda si prohlížím knížky, nejradší mám Velkou knihu českých říkadel. Stavím si z DUPLA, skládám dřevěné skládačky, puzzle, hraju si se zvířátky, s kočárkem a panenkami.

váha: 9,6kg, výška: 79cm

 

 

18  měsíců

 

 měsíců

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek