Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Náš lupínek

Konečně se maminka odhodlala a po dlouhých měsících se pustila do tvoření těchto stránek naší rodinky, takže také já zde budu mít koutek jen pro sebe.

Jmenuji se Tomáš. Byl jsem plánované, s láskou očekávané miminko, ale i tak jsem své rodiče překvapil, protože jsem na svět vykoukl o něco dříve než bylo v plánu. Narodil jsme se ve 31tt v úterý 9.5.2006, v 11:40h. Vážil jsem sice pouhých 1,17kg a měřil 37cm, ale brzy jsem dohnal svoje vrstevníky. Jsem býček se vším všudy. Mám rád, když jsem středem zájmu a pozornosti a prozatím se mi to také plní  Na těchto stránkách bude zvětšněn každičký můj pokrok a už se na to moooc těším.

 

 

 

 

9. 5. 2006

Po porodu, před převozem do nemocnice v Hradci Králové. Jsem stabilizovaný a dýchám sám.

9.5.2006 

1 týden

Na oddělení JIRP (jednotka intenzivní a resuscitační péče pro novorozence) v Hradci Králové. Tatínek byl první, který mě viděl. Všechno zdokumentoval.  Maminka ještě ležela v nemocnici v Havlíčkově Brodě.

1 týden

2 týden

Převezli mě na intermediární oddělení. Již nepotřebuji ventilační podporu. Poprvé vidím svoji maminku.

2 týden 

5 týden

Stále jsem na intermediárním oddělení, ale snažím se bojovat, aby za mnou mohla maminka brzy přijet na stálo.

5 týden 

7 týden

Jsem po třetí operaci opět na JIP, ale už je to veselejší. Vše dopadlo dobře. Přijela za mnou mamča s taťkou.

7 týden 

7 týden

Poprvé u maminky v náručí

 s maminkou 

7 týden

Poprvé u tatínka v náručí

 s tatínkem 

2 měsíce

Už mám maminku u sebe a bojujeme spolu na pokoji. Pěkně saju a přibývám. Začínáme cvičit Vojtovu metodu 4-5x denně. Brzy pojedu domů.

Venku je léto v plném proudu. Teploty se pohybují mezi 32-38°C. Je to náročné. Trápí mě prdíky a propláču celé noci.

 2 měsíce 

13. 7. 2006

Po čtrtnácti dnech s maminkou na room-in v Hradci Králové jedeme domů. Mám 2450g a 47cm.

 13.7.2006 

červenec 2006

Konečně doma a ve své postýlce. Na sobě mám bodýčko a dupačky ve velikosti 43.

 červenec 2006 

srpen 2006

S oblíbeným maxi dudlíkem. Takhle bych vypadal jako měsíční miminko, ale jsou mi už tři měsíce.

srpen 2006 

 

 

                     

 

 

  měsíce

Sleduju hračky a usmívám se. (první úsměv – 10.8.2006) Poznám maminku i tatínka. Držím si dudlík u pusinky, držím se maminčina prstu. Poctivě cvičíme Vojtovku.

Váha a výška: 3280g, 51cm

3 měsíce 

 měsíců

Bouchám do hraček. Nejraději si hraju s hrazdičkou, pískacími hračkami a lehkými věcmi. Mám rád říkadla a písničky. Vyžaduju neustálou pozornost. Nechci být sám. Cvičíme Vojtovku 4xdenně.

5 měsíců 

 

Pasu koníky.

pasu koníky 

 měsíců

Broukám si, houkám si, cedím vzduch přes rty, směju se nahlas až se zajíkám. (první hlasitý smích - 21.10.2006). Rád si prohlížím knížky. Přetáčím se na bok a snažím se dostat na bříško, kopu nožičkama a na bříšku zvedám zadeček, cucám si palce u nohou. S mamčou cvičím Vojtovu metodu 3x denně. Na rehabce nám ubírají cviky.

Váha a výška: 5460g, 64cm

 

6 měsíců 

 měsíců

Sedím, ale sám se ještě neposadím. Mám rád písničky z pohádky o Včelích medvídcích, baví mě blbiny, umím paci paci, berany berany... pouštím věci na zem a dívám se, jak padají, dívám se se zájmem do zrcadla, chytám se za uši, bouchám kostkama o sebe. Trošku jsem se zastavil ve vývoji, takže nám opět přidali cviky.

Váha a výška: 6800g, 67cm

9 měsíců 

 Co už dovedu - 19.4.2007

co už umím 

 

6. 5. 2007 - Křtiny

Byl jsem pokřtěn v kostele Sv.Markéty v Lučici.

Křtěné jméno: Tomáš

Jméno je syrského  původu. Znamená "dvojče" nebo také "blíženec". Svátek mám 7.března.

křtiny 

 rok

1. narozeniny 

 

9. 5. 2007 jsem oslavil 1 rok.

Opírám se o nožičky a snažím se lézt, hopsám do rytmu, dávám si jídlo do pusinky. Sleduju světla, děsím se cizích zvuků (pračka atd.), venku pozoruju stromy, lidi, děti a auta. Žvatlám BABA, VAVA, JAJA, JÉ, BRM BRM. Bojujeme s Vojtovkou.

Váha a výška: 7510g, 71cm

1 rok 

 měsíců

 

 

Už se batolím, sám se posadím, stavím se u nábytku.

Na začátku července r. 2007 lezu po kolínkách.

UŽ NEMUSÍM CVIČIT!!!!!!!!! Během měsíce vše doháním!

stavím se 

 měsíců

 

 

Stojím s opěrou u nábytku a stačí mi jedna ruka na přidržení, snažím se chodit kolem nábytku. Umím zapnout rádio, Tv, přepínám programy dálkovým ovladačem. Každou chvíli tancuju a vrtím zadkem.

stojím 

 měsíců

 

 

Rozumím, ale mluvit se mi nechce.

Lezu na vše, kam se jen dá a pouštím se střemhlav dolů

střemhlav 

 měsíců

 

1.– 5. 10. 2007 chodím za jednu ruku.

22. 10. 2007 chodím úplně sám!!!!!!!!!

chodím!!!!! 

 

 měsíců        Váha a výška: 9 kg, 77cm

Skládám puzzle 

   skládačka 

 

 

 měsíců

24.12.2007 jsme oslavili Vánoce v našem novém baráčku. Slavili jsme je natřikrát. Pod stromečkem jsem našel spoustu dárků a bylo to prima.

Váha a výška: 9,6kg, 79cm

moje dárečky pod stromeček     

 měsíců

Umím chodit pozpátku, říkám mami, baba, ham, ba (balon) a napodobuji zvuky zvířátek. Nakrmím se sám. Na nočník si zásadně nesedám.

Váha a výška: 9,9kg, 80cm

baštím sám

 měsíců

Rád si čtu. Prohlížím vše, co se dá - katalogy, časopisy, letáčky a nejvíc obrázkové knížky. Seznamuju se s novými kamarády.

27.2.2008 jsem překročil hranici 10kg

Váha a výška: 10 kg, 82cm

21 měsíců 

 

 23.1.2008 u nás byly "postřižiny"

zpředu   zboku    ve vaně kde mám vlásky?

 

 

 

   
 měsíců

Jsem čím dál víc učenlivější, ale mluvit se mi ještě nechce, ani na nočník stále nechodím – dávám si načas.

Vylezu všude, maminka ze mě šílí - asi se brzy zblázní

Oblíbené hračky: Tatra, traktůrek, skládačky

Váha a výška: 10,1kg, 82cm

22 měsíců

 měsíců

Poctivě zkoušíme chodit na nočník, ale stále mi to nějak nejde Oblíbil jsem si motorku, co jsem dostal k svátku, tak na ní stále krosím. Konečně ukazuji ukazováčkem a ne prostředníčkem.

Váha a výška: 10,1kg, 83cm

na motorce

  roky

   

9.5.2008 jsem měl dva roky

oslavil jsem je o týden dřív s oběma babičkama a dědečekama a mamkou, taťka prchnul na fotbal. Dostal jsem kolečko na zahradu, houpačku, sportovní flašku na hory, nový netekoucí hrníček, síťku na hračky do vody a spoustu oblečení. Ten největší dárek dostanu v létě, maminka mi se strejdou vymalují a vyzdobí pokojíček

Váha a výška: 10,5kg, 84cm

druhé narozeniny 
 měsíců

mou nejoblíbenější hračkou jsou teď formičky na písek a houpačka. Pořád ještě nekomunikuju tak, jak by si maminka představovala, ale rozumím dobře. Tento měsíc jsem tři týdny v kuse marodil. Nejdřív jsem byl týden zavřený v nemocnici s Laringitidou, pak jsem se léčil antibiotiky na zánět horních cest dýchacích a nakonec jsem chytl už podruhé šestou dětskou nemoc, takže fakt nic moc.

Váha a výška: 10,7kg, 85cm

 

25 měsíců 
 měsíců

Začínám mluvit dvojslabičná slova, máma, bába, děda (dindi), cingilingy (gyngy), houpy (hópa), veverka (veve), tráva a kráva (váva), auto (brmbrm) aj. Vím, jak se startuje auto a točí volantem, umím odemknout auto dálkovým ovladačem, umím zapnout a vypnout Tv, rádio, zesilovač, DVD i satelit. Umím ukázat, že jsou mi dva roky. Začínám chodit na velký záchod a jde mi to. S nočníkem jsem jednou před maminkou švihl o zem, tak konečně pochopila, že ho nesnáším.

Váha a výška: 10,3kg, 88cm

26 měsíců  
měsíců

Začínám zvládat bez problémů chození na záchod. Na nočník už taky občas sednu, ale čůrat jako dospělák je lepší. Každý den se učím nová slovíčka a jde mi to. Už umím ukazovat několik říkanek. Poznám zvířátka ze ZOO. Byl jsem poprvé v zahraničí - na Slovensku - s babičkou a s dědou. Přešlo mě vztekací období a jsem zase hodný kluk. Třeba mi mamča s taťkou pořídí  brášku nebo sestřičku.

Váha a výška: 11kg, 89cm

Tomík 28 měsíců 

 měsíců

Pomalu rozvazovaju, opakuji každé slovo. V říjnu jsem měl dost ošklivý zánět průdušek, ale brzy jsem se z toho dostal. Přes den jsem už bez plínek. Malinko začínám zase zlobit a rád křičím (pískám, výskám,...). Mým oblíbeným kamarádem je Blesk Mc Queen z CARS a samozřejmě krteček.

Váha a výška: 11,5kg, 90cm

Tomík 29 měsíců 

 , roku

 

Chodím sám na WC, pěkně mluvím, už se se mnou naši konečně dorozumí,

nejčastější slova: babiba (babička), dindi (dědeček), krtika (krteček), ha ši (mašinka), vaky (vlaky), jagonky (vagénky), ajoj (ahoj), ne, no (ne, ano), bambojy (brambory), kukřice (kukuřice), bamban (banán), bembem (bonbón), voda (voda), tjája (tráva), ... a mnoho dalších

Nejraději si hraju s vláčkama a mazlím se s plyšákama. K jídlu mi chutná br.kaše, sladké jídla, polévky, syrová zelenina, jogurty

Váha a výška: 11,5kg, 90cm

2,5 roku  
měsíců

Používám každým dnem víc slov, dokážu už povyprávět, jak jsem se měl u babičky, hraju pexeso, proháním mašinky

Váha a výška: 11,5kg, 91cm

32 měsíců 

měsíců

Začínám zase nějak zlobit, musím trošku potrápit maminku, aby věděla, že mě má a nesoustředí se pořád jen na ten svůj pupek. Co tam ten brácha nebo ségra asi dělá...

Váha a výška: 11,6kg, 93cm

33 měsíců  
měsíců

Maminka mi řekla, že budu mít sestřičku, tak jsem z toho v rozpacích, snad zvládnu být velký brácha. Procházím teď dalším obdobím vzdoru, pěkně se vztekám, hážu hračkama, pištím jak můžu, aby mě všichni slyšeli. Musím si to ještě užít...

Jinak jsem už ale šikovný kluk, zvládnu skládat věty, pomáhám mamince i taťkovi se vším co mi dovolí, nejradši si hraju s vláčkama a stavím koleje.

Váha a výška: 12kg, 93cm

34 měsíců 
měsíců

Moc se toho u mě nezměnilo V dubnu jsem byl s mamčou na 14dní ve Frenštátě. Nějakou dobu jsme pobyli i na chatě na Hutisku, bylo nám tam moc dobře, přestože jsem byl trochu nemocný, ale zvládl jsem se vykurýrovat brzy díky bylinkám, takže jsem si užil i pěkného počasíčka.

Váha a výška: 12kg, 94cm

35 měsíců 

 roky

 

9.5. 2009 jsem oslavil tři roky. Oslava byla v sobotu 19.5. a přijeli za mnou dědeček s babičkou z Frenštátu i ze Světlé, taky teta Petra a strejda Tom a teta Marťa s druhým Tomem, dostal jsem spoustu dárečků, nějaké oblečení a největší radost jsem měl z dalších kolejí od Dupla.

Slavil jsem společně s tatínkem

Velký pokrok u mě - spinkám bez plínky

Váha a výška: 13,5kg, 95cm

3 roky   

3. NAROZENINY

         

S MÁMOU A TÁTOU

Naše rodinka  

MOJI KAMARÁDI

 

JAKO VEJCE VEJCI

po kom že to vlastně jsem???

po mamince?

zvětšit   zvětšit   zvětšit   zvětšit 

nebo po tatínkovi?

zvětšit   zvětšit   zvětšit 

poraďte?!

 

a ještě perličky na závěr 

PIJU JÁ...

piju, piješ, pijeme  

 

Tancuj tancuj vykrůcaj 

JAK ROSTUjak rostu 

Lilypie - Personal pictureLilypie

 

CHCETE SE O MĚ DOZVĚDĚT VÍC? Přejděte na mé nové stránky

Můžete je navštívit ZDE

nahoru  

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek