Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Hobby

Feng Shui

 

Zpříjemňuje bydlení

  Zlepšuje koncentraci 

 Harmonizuje náš život 

  Přináší úspěch do života

 

 

< xml:namespace prefix = o /> 

 

Feng Shui v bydlení:

Prostor kolem nás je odrazem mnohých důležitých oblastí našeho života - zdraví, úspěch a neúspěch, vztahy s bližními. V každé místnosti našeho domu či bytu,v každé kanceláři, ba dokonce i na pracovním stole se zrcadlí skutečnosti, které nám mohou usnadnit nebo naopak ztížit naši životní cestu.Ten, kdo se uměním Feng Shui zabývá, může osvětlit příčiny problémů a pomoci je nejen odstranit, ale i zlepšit a zkvalitnit náš život

 

 

feng shui v bydlení

 

Čchi

Číňané někdy označují čchi (qi) jako dech vesmírného draka, v doslovném překladu čchi znamená energie. Čchi je neviditelný tok energie, který cirkuluje zemí i nebem a přináší životadárnou sílu. Je základní složkou Feng Shui. Tak jako budově a jejím obyvatelům prospívá neustálé proudění čerstvého vzduchu, ničemu se nemůže dařit bez hladce proudící čchi.

Používání Feng Shui znamená využití této životní síly tak, abychom co nejvíce zvýšili její pozitivní účinky. Zlepšením a usměrněním toku čchi je možno ovlivnit osud.

Čchi proudí nejlépe, když plyne tak jako v přírodě, v jemných křivkách. Pokud čchi plyne podél přímých linií a ostrých hran, pohybuje se příliš rychle a může se lehko zablokovat.

Čchi v našem okolí má vliv na naše štěstí a dělá svět takovým, jakým je. Lidská čchi nás oživuje a dělá z to, čím jsme. Kvalita čchi každého jednotlivce ovlivňuje jeho osobnost, zdraví a vitalitu. Některé čínské praktiky, jako je meditace, bojové umění, Tai Chi, akupunktura (která pomocí tenkých jehliček přesměruje čchi uvnitř těla) jsou způsoby, jak napravit a zvýšit tok osobní čchi. Feng Shui je vlastně "akupunkturou domu".

Překážky toku čchi v lidském těle způsobují problémy od malých těžkostí až po vážnější ochoření. Efekt může být velmi individuální. To, jestli onemocníte, a nebo budete mít problémy v práci, nebo se pohádáte s rodinou, závisí na vaší osobní čchi. V domácnosti může zablokovaná čchi ničit životy obyvatelů různými způsoby včetně chorob, ale může zasáhnout i také různorodé oblasti, jako je narození dítěte, kariéra, finance, vyhlídky na svatbu či vztahy s přáteli a rodinou.

 

             feng shui v ložnici

Dobrý tok čchi je velmi důležitý během spánku. Vaše ložnice by měla být pokojným místem. Jestli je čelo vaší postele v jedné linii s dveřmi, čchi nemůže v místnosti plynout hladce. Během spánku budete obklopeni zablokovanou a nehybnou čchi a ráno se budete cítit unavení.

 

 

 

Jin a Jang

Těžištěm čínského myšlení jsou protichůdné síly jin a jang, které jsou podstatou univerza. Základem Feng Shui je vztah mezi jin a jang. Jin je ženský prvek, jang mužský. Jin je tma, jang je světlo. Jin je pasivní, jang je aktivní. Jin je země, měsíc, vnímavost, temnota a chlad. Jang je drak - divoký, silný, vášnivý, temperamentní a plný života; představuje nebe a slunce. Jin je smrt, jang je život. Tyto protikladné síly proti sobě nestojí jako "dobré" a "zlé". Jin a jang se navzájem doplňují. Jedna na druhé závisí - bez tmy nemůže být světlo, bez života není smrti. Vesmír vyžaduje vzájemnou rovnováhu mezi nimi.

Vzájemné působení jin a jang vytváří změny, které udržují svět v pohybu. Léto přechází do zimy, noc se stává dnem. Jakmile najdeme rovnováhu těchto sil ve Feng Shui, zjistíme, že zlé anebo dobré se střídají podle toho, jak se nám daří dosáhnout rovnováhu v prostředí.

Princip, který spojuje jin a jang s čchi, se nazývá Tao, což znamená "cesta".  Taoizmus je neustálým hledáním harmonie a rovnováhy, jeho cílem je vždy správně zkombinovat jin a jang - a tom je Feng Shui.

Fneg Shui má svoje kořeny v moudrosti díla I Ťing, známého jako Kniha přeměn, které je stále zdrojem praktického i mystického učení. I Ťing, ze kterého vychází taoizmus i konfucianismus, je základem čínského myšlení a filozofie. Tvrdí, že změna a pohyb jsou přirozenou podstatou osudu a zdůrazňuje vztah mezi osudem a přirozeným světem. Prostředí má na osud silný vliv.

 

 

Bagua

Osmiúhelníkový tvar Ba-gua (Pa kua)  obsahuje ve středu symbol jin/jang a jeho osm stran představuje světové strany. Každá z nich ovlivňuje nějakou důležitou součást života: kariéru, poznání, zdraví, bohatství, slávu, manželství, děti a dobročinnost. Každá světová strana má pod svým vlivem i další složky - barvy, roční období, čísla a zvířata. Vyváženým a harmonickým uspořádáním těchto jednotlivých oblastí můžete řídit svůj osud.

Čtyři hlavní světové strany - jih, západ, sever a východ - jsou spojeny se čtyřmi z pěti základních živlů - oheň, kov, voda a dřevo. Pátý živel - zem - je ve středu diagramu. V čínském myšlení je těchto pět elementů odpovědno za vše podstatné a spolu vytvářejí základní životní sílu čchi.

 

 Bagua

     

 

Zaujal Vás tento článek?

Přečtěte si další a dozvíte se ještě víc...

 

 

Tvar domu či bytu

 

Výběr domu

 

prostředky pro zvýšení energie

 

Místnosti v bytě

 

Feng-shui v koupelně

 

Feng-shui v obývacím pokoji

 

Feng-shui v jídelně

 

Feng-shui v dětském pokoji

 

Feng-shui v ložnici

 

Zdravý spánek a bagua

 

Geopatogenní zóny

 

 

Láska a sex

 

 

 

 

 

 

další zajímavé odkazy:

 

Feng-shui

 

Čaje

 

Vaše děti

 

Vše pro bydlení, dům i zahradu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prostředky a nástroje pro Feng Shui

Křišťály Swarovski

 

Swárovského křišťály poskytují celé viditelné spektrum světla se všemi jeho vibracemi. Dopadající paprsek světla z nich vytváří zdroj mnohačetné barevné duhy v místnosti. Tím jí prozáří a rozpohybuje životní energii i v těch nejtemnějších koutech. Prokazatelně stimulují aktivní složky energií člověka, které jsou pro spokojený a tvůrčí život, jak doma tak při práci, rozhodující. Zintenzivňují a zpřesňují způsob myšlení a pomáhají ke správním rozhodnutím. Právě tyto originály Swárovského křišťálů zaručují nejbarevnější hru světel a následnou harmonizaci prostoru i všeho živého v něm

    

 

 

Zvonkohry a zvonečky

 

Vytvářejí svým příjemným zvukem nové možnosti zdravého proudění životní energie v místnosti i u lidí. Lze je použít i v oblasti, kterou chceme posílit (kov, dřevo...). Zvonkohry a zvonečky eliminují zvukový smog a negativní energii, pomáhají životní energii přirozeně proudit a vytvářet harmonické prostředí, které přispívá ke zdraví, štěstí, spokojenosti a lásce. Zvonkohra vytváří i vhodné předěly mezi energeticky odlišnými celky (kuchyň / jídelna apod.) Naplňují prostor i naše nitro zklidňujícími tóny a přeladí příchozího člověka z venku na klidnou vnitřní energii.

 zvonkohra   zvonkohra   zvonkohra  

 

Závěsné předměty

 

Závěsné amulety a talismany rozproudí energii v místnosti svým pohybem a také působí na pozitivní tok energií svými znaky a tvary. Z hlediska Feng Shui jsou i velmi užitečné tzv. mobily, zavěšené dekorativní předměty, které se prouděním vzduchu hýbají. Posilují a aktivují životní energii.

 zvoneček   ověs - rybky   ověs - achát 

 

Spirála Feng Shui

 

Jedním ze základních symbolů Feng Shui je spirála, jejíž tvar odpovídá základní molekule, ze které se skládá lidský organismus. Proto snadněji rezonuje pozitivní energie s člověkem a odstraňuje tak napětí, konflikty a hádky. Harmonizuje také prostředí, kde je zavěšena.

 

Obrázky Feng Shui pro posílení oblatí života

 

Jednotlivé životní oblasti Pa-Kua lze posílit vhodnými obrázky, kaligrafiemi a afirmačními citáty. Pro posílení kariéry, zdraví, bohatství, partnerství, přátelských pomocníků, budoucnosti, učení a slávy máme široký výběr obrázků pohlednicové velikosti 10 x 15 cm.

obrázek - radost  obrázek  obrázek - láska 

Hudba - CD, MC, hudební nástroje
Hudba a přírodní zvuky zlepšují proudění pozitivní životní energie. Působí na všechny oblasti v domě a probouzí tvořivé, energetické myšlenky a pocity.

relaxační hudba relaxační hudbarelaxační hudba  

Zrcátka a zrcadlové koule

 

Působí podobně jako křišťály Feng shui. Rozptylují koncentraci negativní energie a posilují pozitivní. Rozproudí energii v místnosti.

koule koule koule 

 

Barvy

 

Působí na vědomé i nevědomé úrovni. Ať už jsou to třeba kameny, ochranné amulety a talismany, ochranné barevné kartičky nebo jiné předměty. Vždy je možné najít barevnost, kterou potřebujeme k podpoře některé z oblasti Pa-Kua.

barevné léčivé kameny 

Barevná světla

 

Svítící základna barevně prosvětluje krystal nebo prostor kolem. Barvy se buď plynule mění, nebo se mohou nastavit libovolné barvy, či jejich kombinace na trvalé svícení. Barvy i jejich pohyb přispívají k vnitřnímu zklidnění člověka i k harmonii prostoru.

barevné krystalky 

 

Solné lampy

 

Žluto-oranžové, červené až tmavě červené odstíny prosvětlují prostor a jsou doporučovány snad všemi experty Feng shui, pro všechny bytové i pracovní místnosti. Jsou vhodné pro relaxaci a meditaci. Kulaté tvary se hodí zejména do ložnic, kde by neměly být ostré hrany. Svítící solná lampa působí blahodárně také na psychiku člověka.

solný svícen  solný svíce  solná lampa 

 

Svíčky

 

Plápolající oheň svíčky rozpohybuje životní energii, aby mohla správně proudit. Působí také zklidňujícím pocitem na přítomné. Lze využít i barevnosti svíček a symbolů na nich.

svíčky svíčka svíčka - ochrana svíčka - partnerská  

Obrázky a sošky

 

Jsou vhodné pro neutralizaci negativního sektoru v bytě či na pracovišti. K zahánění špatných vlivů negativní energie a k ochraně domu, bytu, chaty apod. V Esoterii je velký výtěr ke každé oblasti Feng Shui.

soška žabička  želvičky - pyramida (rodinný amulet)  talíř s čínskými znaky

Mandaly

 

Účinek a síla mandaly je hlubokou vnitřní zkušeností v osobním růstu a tím i uzdravení těla, duše i prostoru, kde se zdržujeme. Můžeme je nosit u sebe nebo využít jejich působení v místnosti. Je možné jimi i pozitivně energetizovat nápoje. Tyto mandaly všude vyzařují harmonizující energii. K dostání jsou i návody a šablony k vytvoření vlastních mandal. To umožňuje vlastní originální kombinace barev.

mandala  mandala  mandala 

 

Čínské mince

 

Staré čínské mince a mince různých národů pro štěstí, zdraví, prosperitu i ochranu před špatnými vlivy. K neutralizování negativních sektorů (např. sektor Pohromy nebo Smrti).

čínské mince  čínská mince  čínská mince 

Mapka Pa-Kua

 

Se symbolem Jin a Jang velmi účinně zahání konflikty a špatné vlivy zejména v nepříznivých sektorech domu. Je symbolem harmonie vesmíru a principu jeho fungování. Lze ji využít i k zjišťování správného působení Feng Shui.

 mapka pa-kua

 

Amulety a talismany

 

Osobní, prostorové, tao, zmírňují špatný vliv negativních energií hlavně v sektoru pohromy a smrti. Zároveň motivují k novému vývoji situace.

 s turmalinem  

Přírodniny

 

Kameny, dřevěné či kovové předměty, šišky apod. dolaďují prostor a pomáhají správnému proudění životní energie.

 fontána 

Kameny

 

Zmírňují vliv nepříznivých energií. Přinášejí pocit bezpečí a stability domu a jeho obyvatel.

 kameny  kameny a bambus 

Literatura a časopisy

 

Knihy a časopisy pomáhají orientovat se v problematice Feng Shui a dodávají inspiraci pro různá originální řešení. Učí také, jak rozvíjet potřebnou intuici k vytváření vlastního prostoru.

 

Vodní zařízení

 

Vodní fontány, vodopády, vodotrysky mají vedle vizuální složky i účinek akustický. Jsou znamenitou volbou jak harmonizovat, obnovit a optimálně rozproudit životní energii v oblasti zdraví, rodiny a bohatství podle Pa-Kua. V Esoterii obdržíte zejména dekorační vybavení pro tyto vodní zdroje (kameny, sošky, mince apod.).

 vodní zařízení 

 

Živé objekty

 

Kočky, psi a další živé bytosti v domě zlepšují životní energii, pokud je jim věnována láska a patřičná péče. Zanedbané domácí zvíře nebo rostlina velmi znehodnocuje energii harmonie a úspěchu. Vitální energii přivoláme i krmením divokých ptáků či jiných bytostí, které patří k živlu země.
Esoterie spolupracuje s několika dobře zavedenými útulky, kde si můžete zvířátko opatřit.

 pejsek 

 

Vonné tyčinky, oleje

 

Vůně ochraňují nejen dům a rodinu, ale i pročišťují auru a posilují imunitu. Vhodně doplňují působení ostatních nástrojů Feng Shui. Pomáhají také při nervozitě, vnitřním neklidu i při citových potížích Mají antiseptické a protiprachové účinky.

 

Geometrické tvary

 

Základní geometrické tvary lze použít k neutralizaci vlivu špatného sektoru. Pozitivní spojení živlů můžeme posílit umístěním těchto tvarů ztělesňujících některý z pěti prvků, které tak harmonizují prostor.

  

Výklad karet a orákulum

 

Výklad karet Feng Shui a věštění I-tingu vám pomůže nalézt východiska z různých nepříjemných událostí v životě. Zároveň nastartuje nový program, který nám pomůže projít budoucími situacemi, jak to je nejlépe možné. Tomu, co máme v životě zpracovat se nevyhneme, rozhodně ale můžeme negativní dopad okolností zmírnit na minimum a vytěžit z dané situace co nejvíce pro náš osobní rozvoj. Chybný program v sobě musíme změnit a k tomu se při výkladu naleznou odpovídající myšlenky, které to umožní. Každý dostává s sebou i kartičky se silnými pozitivními myšlenkami a energíí k tomu potřebnou. Orákulum I-ting, věštění z čínských mincí, velmi pomáhá při rozhodování v různých důležitých situacích. Je to zářivý impuls, vedoucí k hlubšímu zamyšlení nad daným problémem, kterým se musíme zabývat.

 

Typologie partnerství

 

Typologie podle Feng Shui představuje klíč k harmonickému vztahu. Poznáním, čím ve vztahu jsme a čím je náš partner, můžeme získat prostředek k dalšímu pozitivnímu vývoji společného soužití. Typologie ve vztazích může pomoci i při hledání nebo vývěru vhodného partnera.
V pracovní oblasti pomáhá k úspěchu i doplnění týmu chybějícím typem spolupracovníka. Typologií Feng Shui lze využít i k urychlení osobního rozvoje.

 

Ochranné kartičky

 

Barevné kartičky se silnými ochrannými znaky jsou určeny jednak do různých místností, jednak se mohou nosit při sobě. Mají velký ochranný vliv, zprostředkovávají nám energetické napojení na přivolání štěstí, úspěchu, zdraví, bohatství, lísky, harmonických vztahů apod. Zároveň působí jako spouštěč pozitivního naladění. Pohledem na ně si uvědomujeme poslání talismanu a ukládáme si ho automaticky do podvědomí. Tím si vytváříme nový program, který nás potom přivede k úspěchu.

 

Očistné rituály

 

Slouží k očišťování prostorů i vztahů od negativních energií, které na nás působí. Nevhodná energie je zároveň nahrazována pozitivním záměrem rituálu. Tématem rituálu je např. štěstí, úspěch, láska apod.

 

Čaje

 

Jsou přírodní prostředky povzbuzující vitalitu. Je to důležitá součást podporující proud životní energie a zároveň ozdravná lázeň pro organizmus.

 čaj čaj čaj 

Byliny

 

Byliny uvolňují zablokovanou životní energii. Tím přispívají k uzdravení organismu. Zlepšují i psychiku a pomáhají udržet klidný spánek.

 

Extrakty z bylin a pupenů

 

Představují pohodlnější aplikaci bylin a dají se s bylinnými čaji dobře kombinovat. Jejich koncentrovaný účinek lze výhodně využít, když potřebujeme zrychlit léčbu a rozproudění životní energie.

 

Léčivé přírodní přípravky

 

Je to další varianta bylinné a přírodní léčby. Umožňují dostat do těla větší koncentraci látek potřebných ke správné cirkulaci životní energie. Jsou vhodné i při těžších nemocech, kdy je třeba léčení urychlit a zintenzívnit.

 

fotografie z vlastní tvorby

Příroda 1. květen 2009

pampelišky sedmikrásky Sázava  

 

poradenství zdravého životního stylu

- informace o produktech firmy FINCLUB PLUS a.s.

- informace o extraktech Herba Vitalis a Duhových elixírů

- informace o produktech Eurona Černý

 

více na www.zelenaporadna.webnode.cz

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek